Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2018

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej a audiovizuálnej kultúry kvalitných lokálnych tvorcov, absolventov a študentov odborov so zameraním na voľné výtvarné umenie a zaujímavých nadregionálnych autorov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu umenia v priestore EQO chceme prispieť k rastu a získavaniu skúseností umelcov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Michal Machciník: NEOFYT

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
03.07.2018 - 31.07.2018

Popis projektu

Michal Machciník

NEOFYT / absolútna skutočnosť

3/7 – 31/7/18

EQO (Priestor interaktívnej kultúry), Spišský Hrhov

vernisáž: 3/7/18 (utorok) o 18:00

kurátor: Adam Macko

Autorská inštalácia objektov vytvorených priamo pre výstavný priestor je aktuálne v procese svojho vzniku. Autor v rámci zadania vytvorenia autentických sochárskych objektov priamo v mieste prezentácie aplikuje svoju dlhodobú umeleckú stratégiu práce s prírodným priestorom, jeho materialitou a zaznamenáva procesy prirodzeného i ľudského zásahu. Autor v prostredí Spišského Hrhova zbieral vybraný materiál a aplikuje ho do konceptuáleho dialógu s apropriovanými technickými skicami. Táto jemná intertextualita definuje umelca ako výskumníka, technika, ktorý reaguje na procesy v prostredí v ére antropocénu. Prenos týchto materiálov do výstavného prostredia white-cube tak okrem existenciálnej filozofickej roviny je zároveň nabádaním k zamysleniu sa nad dopadmi ľudskej činnosti a kritické zhodnotenie ich vplyvov.

Verejná prezentácia projektu sa uskutoční v utorok 3.júla 2018 v priestore EQO Sp. Hrhov (areál ZŠ) o 18. hod., v rámci nej budú k videniu autorské objekty v inštalácií pre daný priestor.

Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podporili Nadácia SPP a TOP Clerks, s.r.o.

Michal MACHCINÍK (*1989, Košice) je absolventom Fakulty umení TUKE, Ateliéru slobodnej 3D kreativity (prof. J. Bartúzs, akad. soch.). Aktuálne je poslucháčom doktorandského štúdia Fakulty umení TUKE (školiteľ prof. P. Rónai, akad. mal.). Žije a tvorí v Košiciach. 

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
12 650,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €