Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Trafačka - Kultúra v bývalej trafostanici

Krátky opis
Fotogaléria Trafačka ponúka počas letných mesiacov možnosť nadýchať sa historickej Nitry prostredníctvom fotografií a pohľadníc prevažne z predchádzajúceho storočia. Súčasťou otvorenia výstavy bude prednáška slovenského historika umenia a pamiatkára Petra Kresánka o tom, ako sa narába s historickými pamiatkami vo svete a koncert Gaba Jonáša, Samuela Hošeka a Mira Poláka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncerty zamerané na na folk, blues a jazz

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
03.07.2018

Popis projektu

Fotogaléria Trafačka ponúka počas letných mesiacov možnosť nadýchať sa historickej Nitry prostredníctvom fotografií a pohľadníc prevažne z predchádzajúceho storočia. 8.ročník výstavy ponúkne inštaláciu zozbieraných materiálov od členov Klubu priateľov starej Nitry. 

Vernisáž sa uskutoční v utorok 3.júla o 17:00. Súčasťou otvorenia výstavy bude prednáška slovenského historika umenia a pamiatkára Petra Kresánka o tom, ako sa narába s historickými pamiatkami vo svete a koncert Gaba Jonáša, Samuela Hošeka a Mira Poláka. Ich repertoár tvoria jazzové štandardy, časovo aj autorsky interpretujú široký záber, ktorý je zvukovo, technicky, aranžérsky moderne podaný. 

PROGRAM 
17:00 l Otvorenie výstavy 
17:30 l Prednáška Petra Kresánka spojená s diskusiou, ktorú moderuje František Kolář. 
19:30 l Koncert Gabo Jonáš, Samuel Hošek a Miro Polák (klavír, spev, kontrabas)

Názov prímateľa
GALÉRIA TRAFAČKA

Celkový rozpočet:
24 910,00 €

Výška podpory:
22 000,00 €