Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Slavimo slavno Slaveni 2018

Krátky opis
Koncert slovanskej duchovnej hudby pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda. Známy slovenský barytonista Martin Babjak zavíta do Piaristického kostola v Nitre, kde spolu s mužským speváckym oktetom Danubius Octet Singers pod vedením dirigenta Daniela Simandla zaspieva piesne z klenotnice slovenskej i českej národnej a duchovnej tvorby. Vstup na koncert je voľný, dobrovoľný príspevok vítaný. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slavimo slavno Slaveni - Martin Babjak a Danubius Octet Singers v Nitre

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
08.07.2018

Popis projektu

Koncert slovanskej duchovnej hudby pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda.


Známy slovenský barytonista Martin Babjak zavíta do Piaristického kostola v Nitre, kde spolu s mužským speváckym oktetom Danubius Octet Singers pod vedením dirigenta Daniela Simandla zaspieva piesne z klenotnice slovenskej i českej národnej a duchovnej tvorby.

O.i. v novodobej premiére zaznie nedávno objavená úprava známej piesne Eugena Suchoňa "Aká si mi krásna" ako dvojspev pre barytón a bas, alebo slávna Mojmírova prísaha zo slovenskej národnej opery Svätopluk takisto od majstra Eugena Suchoňa, ktorého 110. výročie narodenia si pripomíname v tomto roku.

Vstup na koncert je voľný, dobrovoľný príspevok vítaný.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 
Názov prímateľa
Harmonia Seraphica

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €