Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2018

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
PostmutArt Fest 08: workshop: (Ne)hudobná improvizácia

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
30.06.2018

Popis projektu

Čo sa dá zahrať na nástroj, na ktorý neviete hrať? Ako to vyzerá, keď spievajú nespeváci, ale miesto toho, aby sa snažili zaspievať pesničku, improvizujú? Môže niečo vzniknúť z ničoho? 

Na tieto otázky môžete hľadať odpovede spoločne s ansámblom Stratocluster a lektormi workshopu Ianom Mikyskom a Luciou Páchovou. Prineste si svoj nástroj či hlas, alebo využite objekty a nástroje k dispozícii na mieste.

Na workshop NIE SÚ potrebné predchádzajúce skúsenosti s hudbou, spevom či hrou na nástroj.
Na workshop JE potrebná otvorenosť, hravosť a pohotovosť.

Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
48 245,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €