Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Saxofón - nástroj vážnej hudby

Krátky opis
Koncert venovaný saxofónu, nástroju mnohých farieb a zvukov. Na koncerte odznie program vážnej hudby v kombinácii so skladbami žánru ragtime zo začiatku minulého storočia. Na dosiahnutie autentického zvuku hrá kvarteto na originálnych historických nástrojoch z 30-tych rokov minulého storočia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert Saxophone Syncopators v Piešťanoch

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
16.08.2018

Popis projektu

Koncert venovaný saxofónu, nástroju mnohých farieb a zvukov.

Koncert sa uskutoční v Malej sále Domu umenia v Piešťanoch o 19:00 hod.

V prvej časti koncertu odznejú diela vážnej hudby obdobia klasicizmu, romantizmu až po 20-te storočie.
V druhej časti
koncertu odznejú rozkošné veselé skladby štýlu ragtime, ktoré bol vo svojej dobe vlastne populárnou hudbou.

Saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators sa zameriava jednak na interpretáciu vážnej hudby, ktorá bola buď priamo skomponovaná pre saxofónové kvarteto v origináli, alebo si známe skladby pre svoje kvarteto upravujú. Okrem vážnej hudby sa kvarteto špecializuje na hudobný žáner ragtime, ktorý interpretujú na raritných originálnych historických saxofónoch zo začiatku minulého storočia.

Obsadenie:
Pavol Hoďa - soprán / alt saxofón
Frederika Babuliakova - alt saxofón
Ján Gašpárek - tenor saxofón
Ladislav Fančovič - barytón saxofón, umelecký vedúci

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond" target="_blank">https://www.facebook.com/Fond-na-podporu-umenia-1486436734982250/">Fond na podporu umenia.

Vstupné 8- Eur
Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia, alebo na Fond" target="_blank">https://www.facebook.com/Fond-na-podporu-umenia-1486436734982250/">Fond

Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
16 991,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €