Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Literárna záhrada 2018

Krátky opis
Literárna záhrada 2018 je projektom Mestskej knižnice v Modre, ktorý umožňuje prevádzkovať v letných mesiacoch Letnú čitáreň a zároveň organizovať literárne a multižánrové podujatia.
Fotogaléria
Názov podujatia
RUZKÁ KLAZIKA - autorské čítanie a beseda

Miesto konania / kraj
Modra / Pezinok

Termín konania
02.08.2018

Popis projektu


2. 8. o 19.00 / Ruzká klazika, autorské čítanie a beseda s Danielom Majlingom, moderuje Dado Nagy,  koncert Peter Bonzo Radványi a Ľuboš Beňa


Daniel Majling študoval na VŠMU, momentálne pracuje ako dramaturg v Slovenskom národnom divadle. Venuje sa divadelnej a literárnej tvorbe. Debutoval komiksom Rudo (2015), ktorý postupne vychádzal na sociálnej sieti a v knižnej podobe vyšiel v Čechách. Ruzká klazika (2017) je jeho prvou prozaickou knihou. Daniel Majling je jedným z desiatky nominovaných autorov na najprestížnejšiu slovenskú literárnu cenu za prozaickú tvorbu Anasoft litera 2018. V rozhovore s Dadom Nagyom nám predstaví Ruzkú klaziku, svoju úspešnú debutovú knihu.


Literárny večer zakončíme koncertom Petra Bonza Radványiho a Ľuboš Beňa - unikátne a originálne duo, ktoré znie ako celá kapela. Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi patria k najaktívnejším slovenským bluesmanom. Ich repertoár pozostáva z klasických amerických bluesových a countryových štandardov, ale i vlastných originálov spievaných v slovenčine.


Názov prímateľa
Kultúrne centrum Modra

Celkový rozpočet:
4 500,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €