Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2018

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za
Fotogaléria
Názov podujatia
Divadlo: Fekete Seretlek a Studio Damúza: KAR + koncert

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
26.06.2018

Popis projektu

Počas smútočnej večere, počas cinkania pohárov a pokojného sprievodu smútočnej kapely sa miesto pokojného rozlúčenia začnú odohrávať čriepky zo života zosnulej osoby. Tá cez náhodné pohyby čašníka, cez nenápadné kombinácie hudby, slov a predmetov ožíva, tak ako ožíva i predstavivosť hostí. Opojení vínom sa začnú vžívať do minulosti, až sa nakoniec sami stanú postavami príbehu o Anne Karenine. Kabaret ruského realizmu stavia a nastoľuje živú dramaturgiu, živočíšnou, autorsky spracovanou hudbou, postavenou na základe ruských tradícií. Harmonika, perkusie, husle, cello, basa a päťhlas prevedie metamorfózu hudby a divadla, kabaretu a intímnych scén pohyblivých predmetov. Rytmika stúpa do poslednej chvíle, v ktorej sa (pred dverami smrti) zrazu divák a herec ocitnú opäť na začiatku – pri stole s pohárikom vína v ruke. 

Koprodukcia: Palác Akropolis (CZ) a KD Matita (SLO). Projekt vznikol s láskavou podporou: Hlavního města Praha a MK ČR.

Réžia: Matija Solce, scénografia: Marianna Stránská, hudba: Matija Solce, produkcia: Jeník Tyl 
Hrajú: Pavol Smolárik, Anna Bubníková, Jiří N. Jelínek, Ivo Sedláček, Matija Solce, Jan Meduna.
Skupina Fekete Seretlek sa necháva inšpirovať, využíva a kombinuje, zpracováva a premieňa tradičné ľudové motívy a piesne z celého sveta a pretvára ich v nové originálne tvary a kompozície. 

Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
48 245,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €