Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácie členov PARS ARTEM v letnej čitárni Červený rak

Krátky opis
Stretnutie pri poézii a hudbe
Fotogaléria
Názov podujatia
Verše na/d/uši

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
12.06.2018

Popis projektu

Najmladšie slovenské literárne združenie Pars Artem usporiadalo pre svojich členov a priaznivcov dňa 12.6.2018 o18.00 h stretnutie pri poézii a hudbe. Podujatie sa konalo v Letnej čitárni Červený rak a napriek tomu, že Bratislavou prebehli v popoludňajších hodinách dažďové prehánky a búrky, organizátorov podujatia potešila bohatá účasť divákov.  Hoci sprvu museli riešiť, či sa bude podujatie konať priamo v Červenom rakovi, alebo v alternatívnom priestore Metskej knižnice na Kapucínskej 1, napokon sa rozhodli pre osvedčenú Letnú čitáreň. Len si namiesto obvyklého podia vybraii opačné miesto pod oblúkmi. Je to tak trochu príznačný postup, lebo Pars Artem slovenskú literárnu scénu tak trochu obracia naruby. Dôkazom toho bola aj rôznorodosť poslucháčov. Pri pohlade na niektorých mladých sa dokonca mohlo zdať, že nejde o literárnu akciu, ale o rockový koncert - sudiac podľa ich obečenia a vyzáže. O to cennejšie je, že sa organizátorom podarilo do Letnej čitárne pritiahnuť nové publikum. Svoju tvorbu odprezentovali zakladatelia Pars Artem, Zuzana Kuglerová a Ondrej Kalamár. Dramatickým prejavom zaujala aj Gudrun Flower, speváčka z hardrockovej kapely Ľahká múza, ktorá však tentokrát vystúpila ako recitátorka a predniesla výber veršov poetky Rächel Noa. 

Bohaté publikum aj výborná atmosféra ukázali, že cesta, ktorú si Pars Artem zvolilo je dobrá a može v budúcnosti priniesť do slovenskej literatúry nový závan.

Názov prímateľa
Pars Artem

Celkový rozpočet:
2 700,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €