Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Neznesiteľne dlhé objatia

Krátky opis
Slovenská premiéra hry NEZNESITEĽNE DLHÉ OBJATIA, 2.10.2017 o 19:00, Mestské divadlo Žilina
Fotogaléria
Názov podujatia
Neznesiteľne dlhé objatia

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
02.10.2017

Popis projektu

NEZNESITEĽNE DLHÉ OBJATIA


Ivan Vyrypajev, ruský dramatik a režisér, v súčasnosti jedna z najrešpektovanejších osobností európskej drámy, opäť prichádza k žilinskému divákovi, aby ho očaril hĺbkou svojich myšlienok a priamočiarosťou jazyka. Tento krát s veľmi krehkou a provokatívne spirituálnou hrou Neznesiteľne dlhé objatia. Monika, Charlie, Emmy a Kryštof hľadajú niekde medzi New Yorkom a Berlínom ľudský kontakt. Intenzívne živý pocit, že je niečo skutočné a hlboké pod povrchom ich umelohmotného sveta. Koľko chýb musí človek urobiť, aby sa dostal do raja? Kedy bude ľudské srdce naplnené absolútnou spokojnosťou? Ako sa môže človek dotknúť samotného zmyslu života, ak sa predtým neocitne na dne? V momentoch strát a bolestí svojich postáv Vyrypajev citlivo preniká do zanedbávaných častí ľudskej duše. Na miesta, kde sme schopní pochopiť vesmír, prejsť odpustením a objať samých seba. Všetko podstatné sa deje práve teraz. Čo s tým urobíme?      Názov prímateľa
Mestské divadlo Žilina

Celkový rozpočet:
16 350,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €