Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy, diskusie, workshopy divadla NOMANTINELS s témami ľudských práv

Krátky opis
Cieľom je prispieť k pozitívnemu zviditeľňovaniu LGBTI ľudí a tolerancie rôznych menšín v spoločnosti prostredníctvo repríz divadla a odborných diskusií. Prostredníctvom workshopov prezentovať tému angažovaného divadla kultúrnej verejnosti aukázať možnosti ako môže umenie meniť život ľudí. Realizácia prostredníctvom repríz inscenácií divadla NOMANTINELS, diskusií na tému ľudských práv menšín a workshopov o angažovanom divadle.
Fotogaléria
Názov podujatia
Workshop Angažovane (vy)tvorím divadlo

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
30.09.2017

Popis projektu

Obsah:

Počas celodenného worskhopu budete mať možnosť vytvoriť koncept angažovaného divadla s témami a problémami, ktoré vás zaujímajú ako aj so zameraním na LGBTI tému. Získate faktografické a empirické vyjadrenia na spoločenské témy, zistíte, ako je angažované divadlo vnímané v úzkom okruhu ľudí.

Komu je určený:

Workshop je určený pre angažovaných (mladých) ľudí so záujmom o divadlo.

Udalosť na facebooku: https://www.facebook.com/events/1494512653937824/

Organizátor: Divadlo Nomantinels

Ambíciou divadla je prostredníctvom divadelného umenia šírenie humanistických myšlienok, ochrana ľudských práv, podpora odstraňovania prejavov diskriminácie v spoločnosti so zameraním na LGBT ľudí, podpora rodovej rovnosti a snaha o rozvoj občianskej spoločnosti. Viac informácií o divadle a o tom čo robí nájdete na www.nomantinels.sk a www.duhovyrok.sk.

Lektorka a lektor:

Mgr. art. Sandra Polovková, riaditeľka Post Bellum a produkcia A4- nultý priestor

Ing. Mgr. Andrej Kuruc, riaditeľ divadla Nomantinels

Maximálny počet účastníkov a účastníčok je limitovaný, v prípade záujmu prosím svoju účasť potvrďte aj mailom na andrej@nomantinels.sk a napíšte oblasť, ktorej sa venujete.

Workshop z verejných zdrojov podporil ako hlavný partner Fond na podporu umenia.

T

Názov prímateľa
NOMANTINELS

Celkový rozpočet:
4 330,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €