Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Fraktály SK/SI /2018). Literatúra a jej presahy (I)

Krátky opis
V pominuteľnosti všetkého / V minljivosti vsega je názov bibliofilsko-propagačnej publikácie, ktorá vznikla v rámci medzinárodného bilaterálneho pojektu Fraktály SK/SI (2018) v autorstve fotografa a knižného grafika Stana Jendeka zo Slovenska a autorky poézie haiku Alenky Zorman zo Slovinska.
Fotogaléria
Názov podujatia
V pominuteľnosti všetkého / V minljivosti vsega

Miesto konania
Slovinsko

Termín konania
01.03.2018 - 22.06.2018

Popis projektu

Koncom mája, ešte pred cestou do Slovinska, kde sa konalo spoločné vystúpenie domácich aj hosťujúcich umelcov a umelkýň v projekte, sme sa dočkali sprievodnej publikácie V pominuteľnosti všetkého / V minljivosti vsega, na ktorej pracovala druhá z oslovených autorských dvojíc: fotograf, vydavateľ a knižný grafik, tiež organizátor kultúrnych podujatí Stano JENDEK (SK) a významná autorka poézie haiku Alenka ZORMAN (SI), členka World Haiku Association. Alenka do nej prispela svojimi haiku rozdelenými do štyroch častí podľa ročných období, Stano umeleckými fotografiami, ale aj grafickým spracovaním publikačného výstupu. Propagačno-bibliofilské vydanie ponúka aj krátke profesionálne curriculum vitae umelcov, celkové predstavenie projektu Fraktály SK/SI, a tiež citáty na tému fraktálovej geometrie a jej presahov do života i literatúry (B. Mandelbrot, M. Mojžiš, V. Hotař a D. Podracká ). Je pripravené dvojjazyčne, o preklady medzi slovenčinou a slovinčinou sa postarala Stanislava CHROBÁKOVÁ REPAR, zakladateľka projektu a autorka konceptu foto-haiku, ktorá výstup pripravila aj edične. Prírodné motívy, krehkosť a zároveň presvedčivosť literárneho, vizuálneho, ale aj grafického podania určili publikácii jej čistý poetický charakter. Nielenže spropagovala autorov i samotný projekt, ale tiež vytvorila príležitosť na ich stretnutie v tvorivom procese ešte predtým, ako sa mohli v Ľubľane spoznať osobne.


Názov prímateľa
Spoločnosť Kolomana Sokola

Celkový rozpočet:
3 300,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €