Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FRAKTÁLY SK/SI (2018). Literatúra a jej presahy (I)

Krátky opis
V dňoch 30. a 31. mája 2018 sa spoločným vystúpením slovenských a slovinských umelcov a umelkýň v Ľubľane a Maribore zavŕšila slovinská časť 2. ročníka medzinárodného bilaterálneho projektu "Fraktály SK/SI (2018). Literatúra a jej presahy (I)". Jeho koncepčným zámerom je povzbudiť intenzívnejšiu literárnu, umeleckú a intelektuálnu výmenu medzi Slovenskom a Slovinskom v krátko- až strednodobom časovom horizonte.
Fotogaléria
Názov podujatia
FRAKTÁLY SK/SI (2018). Literatúra a jej presahy (I)

Miesto konania
Slovinsko

Termín konania
29.05.2018 - 01.06.2018

Popis projektu

Slovensko a Slovinsko vo „Fraktáloch SK/SI“


 „Kultúra, spolu s ňou aj literatúra a umenie, stojí a padá na jednotlivcovom zmysle pre odchýlku a rozdiel;

akákoľvek normatívna totožnosť je kultúre cudzia a hatí jej rozvojový potenciál.“

Stanislava CHROBÁKOVÁ REPAR,

zakladateľka projektu „Fraktály SK/SI“