Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Blues jedného otca

Krátky opis
Monodráma Blues jedného otca, je inšpirovaná knihou Petra Šabacha Putovanie morského koňa. Jej hlavnou témou, je život muža na “materskej dovolenke“. Text Petra Palika je v mnohom autentickou výpoveďou autora, a nesie v sebe stopy dokumentárneho divadla.
Fotogaléria
Názov podujatia
Blues jedného otca

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
31.12.2017 - 30.06.2018

Popis projektu

Monodráma Blues jedného otca, je inšpirovaná knihou Petra Šabacha Putovanie morského koňa. Jej hlavnou témou, je  život muža na “materskej dovolenke“.  Text Petra Palika je v mnohom autentickou výpoveďou autora, a nesie v sebe stopy dokumentárneho divadla.

Rozprávačom a hlavným hrdinom príbehu je barový  muzikant (Miro Mihálek), ktorý vyhovel svojej žene v túžbe po kariére, a sám sa podujal viesť domácnosť a vychovávať ich spoločného potomka.  Pocity barového muzikanta v kontraste s každodennými „materským“ povinnosťami  vkladajú do monodrámy humor, ktorý je plným sarkazmu a irónie. Hra okrem iného poukazuje na rôzne predsudky, stereotypy a problémy spojené s partnerským spolužitím a výchovou dieťaťa. Je to strastiplná cesta muža k uvedomeniu si vlastnej hodnoty, ktorá je korunovaná   bezhraničnou otcovskou láskou. 

Cieľovou skupinou sú najmä rodičia, ktorí si podobnou skúsenosťou prešli. Miro Mihálek svoje rozprávanie dopĺňa aj hrou na gitare, ktorá  u divákov podnecuje imagináciu a ilustruje nálady a situácie. Autorkou hudby je dvojnásobná mamička Andrea Kružliaková.

 Inscenácia nie je určená výhradne na divadelné javiská. Svojim charakterom a formou, sa výborne hodí do klubov, a rôznych alternatívnych, kultúrnych a umeleckých priestorov.  

 

 

BLUES JEDNÉHO OTCA

 

Námet                                                 Miro Mihálek

Scenár, réžia, dramaturgia                 Peter Palik

Scéna a kostýmy                                Peter Palik, Miro Mihálek

Hudba                                                 Andrea Kružliaková

 

Hrá                                                     Miro Mihálek

Premiéra                                             15.6. 2018 Black box

Názov prímateľa
SpozaVoza

Celkový rozpočet:
3 370,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €