Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zázračný oriešok 2018. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. X. ročník

Krátky opis
divadelné dramatizácie literárneho textu, besedy a čítania. Workshopy na motívy rozprávok, vernisáže výstav počúvanie rozprávok. Vyhodnotenie výtvarnej súťaže, divadelné predstavenia
Fotogaléria
Názov podujatia
Práca odbornej festivalovej poroty

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
22.05.2018 - 24.05.2018

Popis projektu

Súťažné tituly v každej kategórii hodnotia dve poroty, detská a odborná.

Detská porota má 3 x 15 členov a skladá sa  zo zástupcov  detských čitateľov Mestskej knižnice mesta Piešťany. Detská porota pracuje v troch skupinách. Každá skupina hodnotí súťažné tituly na základe počúvania svojej súťažnej kategórie a určí jej víťazný titul.

Odborná porota pozostáva z odborníkov v danej oblasti a má 9 členov. Odborná porota na základe počúvania hodnotí všetkých 18 súťažných titulov a určí víťazné tituly vo všetkých troch kategóriách.

Nie je prípustné, aby člen poroty bol akoukoľvek formou osobne zúčastnený na súťažnom titule (ako autor, interpret, realizátor, editor a pod.).                                                                                                        

 Členovia odbornej poroty festivalu

Václav Šuplata / spisovateľ, scenárista, textár, režisér

Mgr. Zuzana Jurigová Kapráliková / herečka, redaktorka Slovenského rozhlasu, vedúca Detskej rozhlasovej dramatickej družiny

Ing. Mária Grebeňová-Laczová / šéfdramaturgička Rádia Regina

Mgr. Ľubica Kepštová / poetka, literárna kritička, redaktorka

Mgr. Timotea Vráblová, PhD. / pedagogička a literárna historička

PhDr. Peter Karpinský, PhD. / spisovateľ a jazykovedec

Mgr. Blanka Kollárová / vedúca a režisérka Divadla Dobreta pri CVČ Drahovce

Zuzana Drtinová Vojtíšková / slovesná dramaturgička Českého rozhlasu

Petr Vodička / herec, dramaturg Českého rozhlasu

 Tajomníčka odbornej poroty: Alena Rumanovská, RTVS


Názov prímateľa
Mestská knižnica mesta Piešťany

Celkový rozpočet:
20 230,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €