Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Saxofón - nástroj vážnej hudby

Krátky opis
Koncert venovaný saxofónu, nástroju mnohých farieb a zvukov. Na koncerte odznie program vážnej hudby v kombinácii s premietaním nemej grotesky Charlieho Chaplina so živým sprievodom hudbou v štýle ragtime v podaní saxofónového kvarteta Saxophone Syncopators.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert Saxophone Syncopators v Spišskej Belej

Miesto konania / kraj
Spišská Belá / Kežmarok

Termín konania
16.06.2018

Popis projektu
Koncert sa uskutoční v Kaštieli Strážky v Spišskej Belej o 20:30 hod.

V prvej časti koncertu odznejú diela vážnej hudby obdobia klasicizmu a romantizmu.
V druhej časti bude premietaná nemá groteska Charlieho Chaplina so živým sprievodom saxofónového kvarteta - presne tak, ako sa premietali prvé filmy pred 100 rokmi. Pre tento film napísal slovenský klavirista, saxofonista a aranžér, Ladislav Fančovič, hudbu zloženú z originálnych ragtimov z rokov 1916 - 1920, kedy sa tento film po prvý krát premietal.

Saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators sa zameriava jednak na interpretáciu vážnej hudby, ktorá bola buď priamo skomponovaná pre saxofónové kvarteto v origináli, alebo si známe skladby pre svoje kvarteto upravujú. Okrem vážnej hudby sa kvarteto špecializuje na hudobný žáner ragtime, ktorý interpretujú na raritných originálnych historických saxofónoch zo začiatku minulého storočia.

Obsadenie:
Pavol Hoďa - soprán / alt saxofón
Frederika Babuliakova - alt saxofón
Ján Gašpárek - tenor saxofón
Ladislav Fančovič - barytón saxofón, umelecký vedúci

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupné 5- Eur
Viac informácií na tel. čísle: 052 / 2454000
Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
16 991,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €