Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Trafačka - Kultúra v bývalej trafostanici

Krátky opis
Tretí júnový piatok už tradične patrí oslave hudby. Tohtoročná Noc hudby v Trafačke ponúkne vystúpenie indie-rockovej kapely s punkovými koreňmi The Smalltown Boy a skvelej slovenskej rock'n'rollovej kapely Walter Schnitzelsson a po zotmení si vypočujeme nemý film Muž s kinoaparátom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Noc hudby

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
15.06.2018

Popis projektu

Tretí júnový piatok už tradične patrí oslave hudby. Tohtoročná Noc hudby v Trafačke ponúkne vystúpenie indie-rockovej kapely s punkovými koreňmi The Smalltown Boy a skvelej slovenskej rock'n'rollovej kapely Walter Schnitzelsson a po zotmení si vypočujeme nemý film Muž s kinoaparátom. 

17:00 
http://trafacka.sk/img.php?folder=gallery&size=big&image=A4_plagat-a59504f071.jpg" target="_blank">THE SMALLTOWN BOY
The Smalltown Boy vznikol ako pesničkársky projekt v Holandsku, kde spevák a gitarista Roman začal písať svoje prvé autorské veci. Neskôr sa k nemu pridal Martin na base a Vlado na bicích. Ako inšpirácia pre vznik skladieb im slúži hlavne spoločnosť, v ktorej žijeme. Pripravte sa na zmes indie-rocku a gitarových melódií.

19:00 
http://trafacka.sk/img.php?folder=gallery&size=big&image=A4_plagat-a59504f071.jpg" target="_blank">WALTER SCHNITZELSSON 
Skupina Walter Schnitzelsson vznikla v roku 2010. Ich hudba je zmesou rock'n'rollu, bluesu a punku. V pesničkách dominujú výrazné gitarové rífy, chytľavé melódie a energické rytmy. Martina Šimoňáková z hudba.zoznam.sk o ich debute ešte v novembri 2013 napísala: „Fever predstavuje na slovenské pomery výnimočnú nahrávku. Energický rock'n'roll, pesničky o odvahe, láske a dobrých párty - to všetko a navyše kus tanečnej horúčky.“ Podľa Miroslava Ondřejíčka je v ich hudbe prítomná čistá radosť z hrania a ich debut je výborný. Ich inštrumentálna vyspelosť nie je jedinou ani najväčšou devízou ich koncertov. V prvom rade dávajú do hudby veľkú dávku energie a zábavy, ktorú prinesú aj na trenčianske letisko.

22:00 
VYPOČUJ SI NEMÝ FILM MUŽ S KINOAPARÁTOM (r. Dziga Vertov) 
Film bol vo svojich začiatkoch bez zvukovej stopy, ale hudba pri premietaní nechýbala. To, čo sa nedá povedať slovami, vyjadrí Števo Haládik hudbou. Vertov dokumentárny film Muž s kinoaparátom z roku 1929 je priekopníckym dielom, čo sa týka zobrazenia procesu vzniku filmu. 

Podujatie z verejných zdrojov podporil http://trafacka.sk/img.php?folder=gallery&size=big&image=A4_plagat-a59504f071.jpg" target="_blank">Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
GALÉRIA TRAFAČKA

Celkový rozpočet:
24 910,00 €

Výška podpory:
22 000,00 €