Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Lútky na scéne

Krátky opis
Cieľom projektu ja realizácia vystúpení tradičného rodinného marionetového divadla TYJÁTR na zahraničných medzinárodných podujatiach v Čechách, Chorvátsku a Poľsku. Ide o renomované prehliadky, ktoré sa venujú predovšetkým bábkovému a figuratívnemu divadlu pre deti, mládež i dospelých a vytvárajú priestor aj pre tradičné a ľudové divadlo. TYJÁTR sa festivalov zúčastňuje na základe záujmu organizátorov, ktorý vzbudil vystúpeniami na medzinárodných podujatiach v uplynulom roku.
Fotogaléria
Názov podujatia
50. PIF - Medzinárodný festival bábkového divadla

Miesto konania
Chorvátsko

Termín konania
16.09.2017 - 22.09.2017

Popis projektu

Medzinárodný festival bábkového divadla PIF, ktorého 50. ročník práve prebieha v chorvátskom Záhrebe, patrí medzi najvýznamnejšie podujatia svojho druhu v Európe. TYJÁTR sa ho zúčastňuje s predstavením "Don Šajn alebo Márnotratný syn", ktoré zahrá dva razy v rôznych priestoroch. Prvé, súťažné predstavenie, sa uskutoční v Zrinjevac pavillion v centre mesta. Druhé predstavenie sa uskutoční pred záverečným ceremoniálom podujatia pred KUC Travno, ktoré festival organizuje.

Názov prímateľa
Priatelia starého divadla

Celkový rozpočet:
3 000,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €