Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2018

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert: The Best Bad Trip (HU)

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
16.06.2018

Popis projektu

The Best Bad Trip je mladá vysoko-oceňovaná experimentálna jazz-rocková kapela z Budapešte. Päť klasicky trénovaných hudobníkov sa dalo dokopy v roku 2013. Dlhoročných priateľov Viktora (saxofón) a Marka (bicie) spája obdiv k hudbe Johna Coltrana, Johna Zorna a Treya Spruancea (Mr. Bungle, Secret Chiefs 3), ktorý je zároveň východiskom pre hudbu The Best Bad Trip. 

Svoje hudobné remeslo zdokonaľovali hraním na rôznych významných festivaloch (Sziget festival) a prestížnych miestach v Maďarsku i v zahraničí. Robili predskokanov menám ako Marc Ribot, Fred Frith, Trevor Dunn, či
Taxi Wars. 

Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
48 245,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €