Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity Tanečnej spoločnosti Artyci na rok 2018

Krátky opis
Dvojica performerov experimentujúca s pohybovými možnosťami tela v spojení so súčasným tancom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Pure

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
12.06.2018

Popis projektu

Tanečné predstavenie bez príbehu, zamerané na silu fyzikality. Dvaja tanečníci ponúkajú svoje telá a vlastnú prítomnosť na skúmanie čistoty prejavu a prítomnosti na javisku. Telo netlmočí priamočiary príbeh, či ideu. Samo osebe je silným a dostatočným médiom. Čistota pohybu je mnohokrát výrečnejšia než slová, a na ňu sme sa zameriavali počas tvorivého procesu. Práve ľudské telo bolo pre nás hlavnou „postavou“ v objavovaní neobvyklých pohybových zručností a virtuozity. Hľadali sme takú formu spolupráce s hudbou, kde sa hudba a tanec nesnažia vysvetľovať jeden druhého, ale kde plynú paralelne vedľa seba a spoločne vytvárajú jednotlivé obrazy.

námet a choreografia: Milan Kozánek
spolutvorcovia a interpreti: Radoslav Piovarči, Petr Ochvat
dramaturgická spolupráca: Jano Zaťko
hudba: Andrej Jurkovič
svetelný dizajn: Ján Čief

Miesto: sála Novej Cvernovky
!ODPORÚČAME VYUŽIŤ PREDPREDAJ, POČET DIVÁKOV NA PREDSTAVENÍ JE OBMEDZENÝ!

Z verejných zdrojov podporil https://www.facebook.com/Fond-na-podporu-umenia-1486436734982250/" target="_blank">Fond na podporu umenia

Názov prímateľa
ART SPEKTRUM

Celkový rozpočet:
29 567,00 €

Výška podpory:
26 000,00 €