Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Pohľad do histórie cez sklo

Krátky opis
Projekt bol zameraný na experimentálnu archeológiu v oblasti experimentálnej výstavby repliky sklárskej šperkárskej pece, tavby skla a výroby sklených korálikov. Prebiehal v rámci dvoch podujatí, medzi ktorými sa stavala samotná pec. Projekt je jedinečný v rámci strednej Európy.
Fotogaléria
Názov podujatia
Pohľad do histórie cez sklo 1

Miesto konania / kraj
Hanušovce nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
15.06.2017 - 17.06.2017

Popis projektu

Uskutočnil sa prvý workshop, na ktorom sa predostreli teoretické predpoklady výstavby repliky archeologického nálezu pece na sklenené koráliky a začala sa samotná výstavba pece.

Názov prímateľa
Krajské múzeum v Prešove

Celkový rozpočet:
3 750,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €