Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava, literárna súťaž

Krátky opis
Celoslovenská čitateľská súťaž prebiehala v základných školách a knižniciacich od novembra 2017 do konca apríla 2018. Súťažné kolektívy riešili 8 hravých literárnych otázok prostredníctvom súťažného zošita, ktorý mal každý súťažiaci žiak. Pedagógovia a knihovníci z celého Slovenska boli koordinátormi súťaže a viedli žiacke kolektívy Osmijankovou literárnou záhradou. Súťažný zošit ilustrovala slovenská ilustrátorka Daniela Olejníková.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vyhodnotenie 14. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty!, Osmijankova literárna záhrada

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.05.2018 - 31.05.2018

Popis projektu

Do celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty! sa v 14. ročníku zapojilo takmer 7 000 žiakov z celého Slovenska, podmienky na zaradenie do hodnotenia odbornou porotou splnilo 5126 žiakov.

Odborná porota pracovala v tomto zložení:

predsedníčka poroty Mgr. Eliška Sadíleková

členky poroty: 1)PhDr. Ľudmila Hrdináková, PhD., 2) Mgr. Lenka Čechvalová, 3) Mgr. Stanislava Koníčková, 4) Mgr. Miroslava Biznárová, 5) Martina Polakovičová, B. A. 6) Judita Sadíleková

Počas celého mesiaca máj sa hodnotili a porovnávali tisícky prác v spolupráci s odbornými redaktormi a pedagógmi ZUŠ a ZUČ, aby sme 1. júna 2018 vyhlásili výsledky. Víťaz súťaže získava celodenný výlet a 8 + 8 +8 školských kolektívov knižné poukážky z kníhkupectva Martinus, vydavateľstva Albatros Media a knižné balíky z vydavateľstviev Buvik, Trio Publishing, Slovart, Artforum, Perfekt, Q 111, Verbarium, občianskeho združenia Slniečkovo, Matice slovenskej a Mladých liet. Pdrobnejšie hodnotenie súťažných prác uverejníme na webe a facebooku do konca školského roka 2017/2018.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 500,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €