Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Klasika na scéne III.

Krátky opis
Prostredníctvom projektu Klasika na scéne III. si kladieme za cieľ neformálnym spôsobom priblížiť klasickú hudbu širšej verejnosti. Projekt pozostáva z piatich tematicky zameraných stretnutí, na ktorých zaznejú hudobné diela klasikov, ale i súčasných autorov. Jednotlivé hudobno-poetické stretnutia so zameraním na prezentáciu klasickej hudby, doplnené poetickým slovom chceme venovať významným hudobným osobnostiam pochádzajúcim z regiónu Turiec.
Fotogaléria
Názov podujatia
Klasika na scéne III. - Mladé hlasy spievajú

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
14.06.2018

Popis projektu
Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo aj tento rok pre priaznivcov klasickej hudby projekt Klasika na scéne III. V mesiacoch jún až október Vám prostredníctvom hudobno-poetických večerov ponúkne širokú paletu klasickej hudby a predstaví osobnosti hudobnej kultúry, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnili hudobnú kultúru na území turčianskeho regiónu, Slovenska, ba i celého sveta.

Prvý z cyklu hudobno-poetických večerov s názvom Mladé hlasy spievajú sa uskutoční 14. júna 2018 o 18.00 hodine v priestoroch Turčianskej galérie v Martine a bude venovaný dlhoročnej členke Opery Slovenského národného divadla v Bratislave, turčianskej rodáčke, sopranistke Ľubici Rybárskej.

Tešíme na na Vašu účasť!
Názov prímateľa
Turčianske kultúrne stredisko v Martine

Celkový rozpočet:
5 264,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €