Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Etno Fest Lysá Hora 2018

Krátky opis
Etno Fest Lysá Hora 2018 je jasne vyprofilovaný projekt s jasným smerovaním vychádzajúcim z tradície tanca, spevu, remesla, či dobrého jedla. Otvorí festivalovú sezónu a poskytne priestor pre prezentáciu tvorby domácich folklórnych kolektívov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Etno Fest Lysá Hora 2018

Miesto konania / kraj
Vyšný Kazimír / Vranov nad Topľou

Termín konania
02.06.2018 - 03.06.2018

Popis projektu

Etno Fest Lysá Hora 2018- 2. - 3. júna 2018 vo Vyšnom Kazimíri ponúka atraktívnosť prostredia, bohatosť kultúrneho vyžitia v podobe fascinujúcich moderných folklórnych programov a rôznorodosti sprievodných podujatí: 1. Gastro Fest – Festival varenia ponúka pestrú paletu tradičného kulinárskeho umenia. Umožní návštevníkom ochutnať tradičné jedlá, ale aj rôzne regionálne pochúťky, sledovať ich prípravu a precítiť tradíciu, na základe ktorej ich poznáme až dodnes. 2.Od materiálu k výrobku – „Hand made fest“ – Prezentácia remeselnej výroby. Zasvätí návštevníkov do tajov kováčstva, výroby prútených košíkov, spracovania kože, dreva, hliny plstenia.... 3.Etno Festík – venovaný tým najmenším.  Deti budú mať možnosť vyskúšať si rôzne tradičné hry, naučiť sa detské tance či pesničky. 4. Tanečný dom – po bohatom programe v ktorom sa predstavia domáce folklórne kolektívy, budú mať návštevníci podujatia možnosť zúčastniť sa školy tanca, kde sa naučia základy tancov z východného Slovenska. Festivalu sa zúčastnia domáce folklórne kolektívy vrátane detských a dedinských folklórnych skupín. Sprievodné podujatia budú mať edukatívny a interaktívny charakter. 

Názov prímateľa
Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
3 995,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €