Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme

Krátky opis
Tri dni besied a odborný seminár pre knihovníkov a pedagogických pracovníkov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Dni detskej knihy

Miesto konania / kraj
Pezinok / Pezinok

Termín konania
15.05.2024 - 17.05.2024

Popis projektu
Celoslovenský festival Dni detskej knihy 2024 organizuje tento rok Malokarpatská knižnica v Pezinku v spolupráci s Medzinárodným domom umenia pre deti BIBIANA a SNM – Múzeom Ľudovíta Štúra v Modre. Festival sa uskutoční v dňoch 15. – 17. mája 2024 a jeho hlavným mottom je “Nechajte ma, nech sa môžem báť!”
Hlavným cieľom festivalu je zbaviť deti strachu z čítania, motivovať ich k pravidelným návštevám knižnice, bezprostrednému sprístupneniu kníh v tlačenej forme a zároveň vytvoriť príležitosť k osobnému spoznávaniu ich autorov, ktorých tento rok organizátori festivalu vyberali tematicky (Daniel Rušar, Lena Riečanská, Tereza Oľhová, Silvester Lavrík, Michal Hlatký, Ivona Březinová, Július Belan, Zuzana Dodoková).
Počas troch dní sa uskutočnia besedy s autormi, prezentácie knižiek a výstava Nebojím sa strachu (vernisáž výstavy Malokarpatská knižnica v Pezinku 15.5. 2024 o 14.00 hod). Súčasťou festivalu bude aj celoslovenský seminár (SNM – Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre, 16.5.2024 o 10.00) s ústrednou témou “Nechajte ma, nech sa môžem báť” pre pedagógov, knihovníkov, vychovávateľov a záujemcov o prácu s deťmi (Barbora Čaputová/biblioterapeutka, Viera Némethová/knihovníčka, Veronika Šikulová/spisovateľka, Katarína Cigánová/knihovníčka). Súčasťou semináru bude aj workshop storytellingu pre deti, ktorý povedie Martina Jánošíková (Príbehom na stope).
Keďže Malokarpatská knižnica v Pezinku je regionálnou knižnicou, časť programu (sprievodné podujatia – návšteva SNM – Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre, miesto posledného odpočinku spisovateľa Vincenta Šikulu, Dubová) sa odohráva v regióne.
Realizovať celoslovenský festival Dni detskej knihy je prestížna záležitosť medzi slovenskými knižnicami, Malokarpatská knižnica v Pezinku chce predstaviť kvalitnú detskú literatúru aj priblížiť nový pohľad na strach a jeho literárne spracovanie. Aj preto si organizátori zvolili ústrednú tému strach – z čítania, prácu s emóciami v literatúre a chcú predstaviť literatúru, ktorá sa týmito témami zaoberá.

Odborný seminár 16.5.2024
Miesto konania SNM - Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre
9.50 - Otvorenie odborného seminára
Príhovor riaditeľky Malokarpatskej knižnice v Pezinku Mgr. Daniely Tóthovej
10.00 - Viera Némethová
O tom sa čítať nebojím!/Strach
a smrť v detskej literatúre
10.45 - Barbora Čaputová
Úzkosť naša každodenná – mýtus, príbeh, obraz / Biblioterapeutické presahy
11.30 - Prestávka / obed
12.30 - Šikulová /Cigánová
Bu bubu/This is how we do it!
13.15 - Diskusia

Názov prímateľa
Malokarpatská knižnica v Pezinku

Celkový rozpočet:
22 850,00 €

Výška podpory:
11 000,00 €