Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tuláčik a Klára

Krátky opis
Psík Tuláčik, Klára a štyria smiešni klauni. To sú hrdinovia novej inscenácie pre najmenších. Vznikla podľa literárnej predlohy slovenského spisovateľa Erika Jakuba Grocha. Inscenácia sa dotýka toho, čo je naozaj dôležité a cenné – domov, jedlo a predovšetkým láska. Ako aj zbytočností v živote, ktorými sú jednoznačne zhon či sláva. Malí i veľkí zažijú nielen výbuchy smiechu, ale istotne aj čosi, čo zahreje na duši. A zázraky! V réžii jedinečného poľského bábkara Adama Walneho.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tuláčik a Klára

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
15.12.2017 - 30.06.2018

Popis projektu

Psík Tuláčik, Klára a štyria smiešni klauni. To sú hrdinovia našej novej inscenácie pre najmenších. Vznikla podľa literárnej predlohy výnimočného slovenského spisovateľa Erika Jakuba Grocha, ktorá nesie názov Tuláčik a Klára. Spomínaná knižka získala množstvo významných ocenení u nás i v zahraničí a vďaka žilinským bábkarom ožije na profesionálnom javisku. Inscenácia sa dotýka toho, čo je naozaj dôležité a cenné – domov, jedlo a predovšetkým láska. Ako aj zbytočností v živote, ktorými sú jednoznačne zhon či sláva. Malí i veľkí zažijú nielen výbuchy smiechu, ale istotne aj čosi, čo zahreje na duši. A zázraky! V réžii jedinečného poľského bábkara Adama Walneho.

Veková kategória 3+

podľa rovnomennej literárnej predlohy Erika Jakuba Grocha

Adaptácia a réžia: Adam Walny

Preklad a úprava: Petra Štorcelová

Dramaturgia: Petra Štorcelová

Scéna a bábky: Adam Walny, Paulina Antoniewicz

Hudba: Katarzyna Jackowska 

Hrajú: Ján Demko, Jana Eliášová, Juliána Hamranová, Jan Homolka, Matej Valašík


Názov prímateľa
Bábkové divadlo Žilina

Celkový rozpočet:
20 850,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €