Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie umením

Krátky opis
Cieľom je výchovné a vzdelávacie pôsobenie na žiakov, zamerané na rozvoj poznávania rôznych druhov umenia v jeho literárnej, dramatickej, výtvarnej, vizuálnej a hudobnej podobe, podnietenie kreatívneho myslenia, obrazotvornosti a podporu kultúrnej a literárnej gramotnosti žiakov. Pri realizácii využijeme rôzne formy prezentácie - osobné stretnutia s autormi, účinkujúcimi divadelných dramatizácií, bábkové predstavenia, workshopy, výstavy a iné, žiaci sa od umelcov dozvedia informácie ich tvorbe.
Fotogaléria
Názov podujatia
Mesačný program podujatí projektu-apríl 2024

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
01.04.2024 - 30.04.2024

Popis projektu

Apríl 2024 piatok 12. apríla 2024

o 13.00 h Hráme si rozprávku Komentovaná prehliadka výstavy BÁBKO-HRA a divadelný workshop. Účinkuje Kristína Sviteková.

utorok 23. apríla 2024 o 9.15 h Fantastické dobrodružstvo Prezentácia literárnej tvorby Barbory Kardošovej formou besedy a scénického čítania na motívy kníh Traja kamoši. Účinkuje Kristína Sviteková a Barbora Kardošová.

utorok 23. apríla 2024 o 10.00 h Traja kamoši a fakticky fantastický poklad Hudobné čítanie ku knihe Traja Kamoši. Účinkuje Martin Vanek a hudobná skupina.

VÝSTAVA utorok 23. apríla 2024 Traja kamoši a iní hrdinovia Výstava ilustrácií z tvorby Kataríny Slaninkovej, prezentujúca tvorbu Barbory Kardošovej.

Podujatia sa realizujú v Mestskej knižnici, Školská 19.

Názov prímateľa
Mestská knižnica mesta Piešťany

Celkový rozpočet:
10 195,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €