Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

VKJB 2024

Krátky opis
Pozývame vás na aprílové podujatie z cyklu besied 1+1, ktoré sa bude konať vo štvrtok 18. apríla 2024 o 17:00 v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej ul. 5. Pozvanie do knižnice prijala spisovateľka, prozaička Soňa Uriková, víťazka súťaže Anasoft litera 2023 za knihu poviedok Dôvod na radosť. Našou ďalšou hostkou bude ilustrátorka a šéfredaktorka časopisu Slniečko Kristína Soboň, ktorá svojimi ilustráciami prispela aj do knihy Dôvod na radosť.
Fotogaléria
Názov podujatia
1+1 = Soňa Uriková a Kristína Soboň

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
18.04.2024

Popis projektu

Pozývame vás na aprílové podujatie z cyklu besied 1+1, ktoré sa bude konať vo štvrtok 18. apríla 2024 o 17:00 v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej ul. 5. Pozvanie do knižnice prijala spisovateľka, prozaička Soňa Uriková, víťazka súťaže Anasoft litera 2023 za knihu poviedok Dôvod na radosť. Našou ďalšou hostkou bude ilustrátorka a šéfredaktorka časopisu Slniečko Kristína Soboň, ktorá svojimi ilustráciami prispela aj do knihy Dôvod na radosť.

Hudobne nás bude večerom sprevádzať skupina Soren.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Soňa Uriková vyštudovala scenáristiku a dramaturgiu na VŠMU. V roku 2015 jej vyšla debutová zbierka poviedok Živé ploty (KK Bagala), v roku 2020 kniha pre deti Jašo na jarmoku (ahaslovakia) a roku 2022 zbierka poviedok Dôvod na radosť (KK Bagala). Bola organizátorkou literárneho projektu Medziriadky, v súčasnosti vedie workshopy kreatívneho písania, býva porotkyňou v literárnych súťažiach, prispieva do rozhlasu, časopisov či knižných antológií.

Kristína Soboň študovala ilustráciu v ateliéri Dušana Kállaya na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení. Po ukončení štúdia stážovala v Nadácii ilustrátora Miroslava Šaška a v pražskom vydavateľstve Baobab. Pôsobí ako predsedníčka Asociácie slovenských ilustrátorov (ASIL) a ako šéfredaktorka najstaršieho slovenského časopisu pre deti Slniečko. Ako výtvarná redaktorka a grafická dizajnérka dlhodobo spolupracuje s vydavateľstvom Monokel. Ilustrovala zbierku poviedok Dôvod na radosť Sone Urikovej.

Podujatie 1+1 v rámci projektu VKJB 2024 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Celkový rozpočet:
12 860,00 €

Výška podpory:
11 500,00 €