Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Stopy v Osmijankovej literárnej záhrade - celoslovenská čitateľská súťaž a putovná výstava

Krátky opis
20. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada prebieha prostredníctvom súťažného zošita.
Fotogaléria
Názov podujatia
Semienka v Osmijankovej literárnej záhrade

Miesto konania / kraj
Veľký Ďur / Levice

Termín konania
15.03.2024 - 20.03.2024

Popis projektu

Literárne lekcie sa organizujú v školách a knižniciach počas súťaženia až do konca apríla 2024. Prostredníctvom ilustrovaného súťažného zošita sa riešia jednotlivé súťažné úlohy, ktoré sa viažu ku konkrétnej téme. Tretia stopa nás zavedie k otvorenej bránička a spolu s deťmi sa budeme rozhodovať či porušiť zákaz alebo nie. Budeme hľadať aj odpovede na otázky prečo sú zakázané veci také príťažlivé a prečo nám mamy a ockovia nedovolia niektoré veci robiť.

Siedma stopa nás zavedie do jednej školy a do jednej triedy, aby sme zistili, či je škola pre žiakov druhým domovom, ako si predstavujú rozvrh hodín a čo by najradšej zo školy vygumovali. Lektorkou je Miroslava Biznárová a o umelecký program - inscenované čítanie sa postará bábkoherec Lukáš Tandara.

Projekt je podporený z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
19 000,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €