Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie

Krátky opis
Vzdelávacie workshopy pre deti a mládež so zameraním na vytvorenie krátkeho animovaného filmu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Úvod do filmu

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
01.01.2018 - 31.12.2018

Popis projektu

Filmársky workshop ÚVOD DO FILMU, je určený pre žiakov základných škôl, ktorým odborná lektorka teoreticky prostredníctvom video-prezentácie predstaví históriu  filmu a prakticky im ukáže prácu so súčasnou filmárskou technikou. Počas workshopu budú žiaci aktivačnou metódou prakticky zapojení do tímovej spolupráce na spoločnom filme. Žiaci budú hľadať spoločný námet pre vznik animovaného filmu a vyskúšajú si prácu s videotechnikou. Následne im lektor ukáže ako sa dajú nasnímané zábery spracovať pomocou výpočtovej techniky. Výstupom bude krátky animovaný film. Výstupmi vzdelávania bude foto a video dokumentácia celého procesu.

Odbornou lektorkou vzdelávania bude  Mgr. art. Vladimíra Hradecká – absolventka Akadémie umení v Banskej Bystrici, fakulty dramatických umení v odbore filmová dokumentárna tvorba, režisérka, strihačka, kameramanka, autorka krátkych dokumentárnych filmov.


Názov prímateľa
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
12 910,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €