Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Stopy v Osmijankovej literárnej záhrade - celoslovenská čitateľská súťaž a putovná výstava

Krátky opis
Celoslovenská čitateľská súťaž obsahuje 8 súťažných stôp v Osmijankovej literárnej záhrade, ktoré vedú k 8 literárnym dielam a úloham, ktoré riešia súťažiaci počas piatich mesiacov..
Fotogaléria
Názov podujatia
Stopy v Osmijankovej literárnej záhrade

Miesto konania / kraj
Kremnica / Žiar nad Hronom

Termín konania
15.02.2024

Popis projektu

Pod názvom Stopy v Osmijankovej literárnej záhrade organizujeme literárne lekcie, ktoré sú súčasťou 20. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže. Ich úlohou je poskytnúť metodiku súťaženia a predstaviť jednotlivé literárne diela prostredníctvom témy, ktorá je súčasťou súťažnej úlohy. Siedma stopa vedie do školy, ktorú určite navštevovala aj spisovateľka Krista Bendová. Do Osmijankových školských rozprávok vložila veľa žiackych túžob a snov  i  strachov z vyučovania, ale i to čo sa odohráva za dverami nejednej triedy. Bábkoherec Lukáš Tandara predstaví v inscenovanom čítaní jednu štvrtácku triedu a celú literárnu lekciu povedie Miroslava Biznárová.

Literárne lekcie sa organizujú vďaka podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
19 000,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €