Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Výtvarné spektrum 2018 - krajské kolo súťaže (Prešovský kraj)

Krátky opis
Postupová súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum predstavuje priestor pre konfrontáciu amatérskych umelcov z celého Slovenska. Zámerom je vzdelávanie jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby. Krajské postupové kolo má tieto aktivity: súťaž (s regionálnymi kolami); výstava (počas vernisáže verejné vyhlásenie výsledkov súťaže); odborný seminár.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slávnostné vyhlásenie výsledkov a otvorenie výstavy krajského kola súťaže Výtvarné spektrum 2018 - Prešovský kraj

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
01.06.2018 - 29.06.2018

Popis projektu

Slávnostné otvorenie výstavy krajského kola súťaže Výtvarné spektrum je spojené s vyhlásením výsledkov, odovzdávaním ocenení autorom a kultúrnym programom. Pred samotnou vernisážou sa uskutoční rozborový seminár a stretnutie s členmi odbornej poroty priamo vo výstavných priestoroch pred výtvarnými dielami. Autori majú možnosť konzultovať rozhodnutie poroty a svoje výtvarné smerovanie s odborníkmi z radov pedagógov, profesionálnych umelcov a teoretikov umenia. Vzájomný dialóg oboch strán patrí k najprínosnejším aktivitám celej súťaže.

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
2 120,00 €

Výška podpory:
1 900,00 €