Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie a komunitné akcie

Krátky opis
Etnologička Zuzana Panczová odhalí vznik konšpirácií, ich vplyv, príčiny ich obľuby, ale aj dôsledky zneužívania.
Fotogaléria
Názov podujatia
Konšpiračné teórie v behu dejín

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
20.11.2023

Popis projektu

Etnologička Zuzana Panczová vo svojej prednáške odhalí, čo sa skrýva pod pojmom konšpiračná teória a ako sa menil význam tohto pojmu v dejinách. Pozrieme sa na ich vplyv na spoločenské dianie, na príčiny ich obľuby ale aj na dôsledky ich propagandistického zneužívania.

Podujatie z cyklu Tradičná ľudová kultúra.

Názov prímateľa
STAROMESTSKÁ KNIŽNICA

Celkový rozpočet:
5 700,00 €

Výška podpory:
5 100,00 €