Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie a komunitné akcie

Krátky opis
Rozprávanie o historických cintorínoch so sprievodkyňou Vierou Jančuškovou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Bratislavské cintoríny

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
13.11.2023

Popis projektu

V druhej polovici 18. storočia, na základe nariadenia panovníčky Márie Terézie, sa prestalo pochovávať v centre mesta. Cintoríny boli zakladané mimo vonkajších hradieb mesta. Tak vznikol Ondrejský cintorín a Cintorín pri Kozej bráne. Na obidvoch cintorínoch sa zachovalo množstvo cenných náhrobníkov, ktoré nám do dnešných čias pripomínajú významné osobnosti, ktoré sa zapísali do histórie nášho mesta. Okrem zaujímavých osobností sa porozprávame aj o umeleckých hodnotách zachovaných náhrobníkov.

Názov prímateľa
STAROMESTSKÁ KNIŽNICA

Celkový rozpočet:
5 700,00 €

Výška podpory:
5 100,00 €