Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Otvorené truhlice

Krátky opis
Zámerom projektu Otvorené truhlice bolo vytvorenie nového výstavného priestoru na prezentáciu zbierok ľudového odevu z fondu nášho múzea. V troch nových vitrínach sú vystavené ľudové odevy z lokalít: Záriečie, Dolný Lieskov, Zliechov, Červený Kameň, Papradno a Udiča.
Fotogaléria
Názov podujatia
Sprístupnenie výstavy Otvorené truhlice

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
01.12.2023

Popis projektu

Sprístupnenie výstavy, ktorá vznikla na základe projektu Otvorené truhlice, sa uskutoční počas slávnostnej vernisáže výstavy Krása slovenského ľudového odevu, nakoľko obe výstavy spolu ideovo súvisia a dopĺňajú sa. Po oficiálnej časti je pripravený kultúrny program (vystúpenie folklórnych zoskupení a interpretov) a recepcia.

Názov prímateľa
Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici

Celkový rozpočet:
5 556,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €