Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Abeceda pravidiel

Krátky opis
DORSAL VAGAL vernisáž 18.11.2023 o 18:00 hod.. Eva Ďurovec & minalogue kurátorka: Alexandra Hrivňáková. Trvanie výstavy 18.11.2023 - 17.12.2023
Fotogaléria
Názov podujatia
výstava

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
18.11.2023 - 17.12.2023

Popis projektu

Dorsal vagal je stav, v ktorom nervová sústava reaguje na extrémne nebezpečenstvo vypnutím, znecitlivením - predstieraním smrti.

Neregulovaný kapitalizmus, ekonomická, sociálna a klimatická nerovnosť, spoločenská polarizácia a informačný chaos. Hľadáme nové stratégie prežitia. Či na úrovni biologickej, sociálnej alebo psychologickej - v ohrození života, vždy volíme stratégiu, ktorá nám umožní prekonať hroziace nebezpečenstvo. Pri pokuse naplniť tie najzákladnejšie životné potreby sa nám však neustále sťažujú podmienky. Vopred dané výzvy a návody na riešenie nás vzďaľujú jeden od druhého, aj od seba samých.

Výstava vznikla v spolupráci s Kultúrnym centrom Hájovňa. Projekt Evy Ďurovec z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

———

KTC HÁJOVŇA

kultúrne — útulné miesto

Nad Rozgrundom 1

Banská Štiavnica

GPS: 48°28’09.6”N 18°52’57.2”E

Názov prímateľa
Eva Durovec

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
4 640,00 €