Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

NÁVRATY K TRADÍCIÁM A OSOBNOSTIAM 2023

Krátky opis
V poradí štvrté Stretnutie s umením sa uskutoční na tému Metamorfózy hudby v diele Jozefa Švikruhu v sobotu 16. 12. 2023, o 9.00 h v Základnej umeleckej škole Trenčín, Nám. SNP 2. Svoju tvorbu predstaví a lektorsky bude tvorivú dielňu viesť výtvarník a pedagóg Jozef Švikruha .
Fotogaléria
Názov podujatia
STRETNUTIE S UMENÍM

Miesto konania / kraj
Trenčín / Trenčín

Termín konania
16.12.2023

Popis projektu


Projekt je koncipovaný ako cyklus prednášok a workshopov. Každý cyklus je zameraný na konkrétnu osobnosť a žáner vizuálneho umenia, ktoré významným spôsobom zasiahli a zasahujú do umeleckého diania v regióne Trenčianskeho kraja, určovali a určujú charakter umeleckého diania na Slovensku. Ide o osobnosti: Miloš Alexander Bazovský (55. výročie úmrtia); Ladislav Zdvíhal (110. výročie narodenia); Jozef Švikruha (životné jubileum 80 rokov) a Jan Tluka (životné jubileum 70 rokov).

Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne

Celkový rozpočet:
8 755,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €