Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Malá princezná

Krátky opis
Kniha Malá princezná sa stala predlohou pre KBT o.z. pri tvorbe inscenácie. Výtvarníčka Júlia Jurinová bola autorkou scény, bábok a kostýmov. Inšpirovaná touto tvorbou pripraví pre deti základnej školy v Piešťanoch výtvarný workshop.
Fotogaléria
Názov podujatia
Bábkotvorenie / workshop

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
01.12.2023

Popis projektu

Júlia Jurinová je vyštudovaná bábkarská scénografka a technologička, ktorá ma na svojom konte výpravy k mnohým bábkovým inscenáciám. S občianskym zdužením KBT už viackrát spolupracovala. Jej bábky sú plné farieb a vďaka nim knižné príbehy ožívajú priamo pred deťmi. Inscenáciu Malá princezná pripravila po výtvarnej stránke. Inšpirovala sa ilustráciami Evy Škandíkovej. 1.12.2023 bude spolu s deťmi zo základnej školy Hlubyho v Piešťanoch tvoriť . Predlohou bude opäť príbeh Jána Uličianskeho Malá princezná.

Názov prímateľa
KBT

Celkový rozpočet:
10 527,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €