Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ATELIER XIII - program na rok 2023

Krátky opis
V piatok 8. 12. 2023 od 19:00 do 21:00 ťa radi privítame na otvorení výstavy diel Viki Kollerovej s názvom Kameň ó Lom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Viki Kollerová ★ Kameň ó Lom

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
08.12.2023 - 31.12.2023

Popis projektu

EXHIBITOR ~ Viki Kollerová
EXHIBITION ~ Kameň ó Lom
CURATOR OF THE EXHIBITION ~ Miroslava Urbanová
Od 8. decembra 2023 do 9. februára 2024 v ATELIERi XIII

Lom je miestom, ktoré chtiac-nechtiac odráža hybridizáciu prírodného s umelým. Viki Kollerová reflektuje na viacero rovín privlastnenia si tohto priestoru človekom a po prvýkrát fotí ucelenejšiu sériu v plenéri na Slovensku. Reaguje na agresívnu ťažbu kameňa v minulosti, ale aj na strach zo súčasného samozvaného strážcu zanechávajúceho výhražné odkazy v okolí opusteného bratislavského lomu, v ktorom fotila. Sama lom dočasne osídľuje vlastným telom. Jej fotografie sú starostlivo naplánovanými momentkami mikrokozmu, ktorý do seba prijal všetko navláčené z okolia a nestratil nič na majestátnosti.


Názov prímateľa
DASH MEDIA, s.r.o.

Celkový rozpočet:
10 100,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €