Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorba hudobných diel

Krátky opis
Premiéra skladby TOTO BOLO MODRÉ pre sláčikové kvarteto
Fotogaléria
Názov podujatia
Hudba u Fullu

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
26.11.2023

Popis projektu

V nedeľu 26.11.2023 sa v rámci cyklu komorných koncertov zameraných na súčasnú klasickú hudbu HUDBA U FULLU uskutoční premiéra skladby s názvom TOTO BOLO MODRÉ. Dielo uvedie VARGA QUARTETT WIEN.

Skladba sa dotýka ochrany životného prostredia a ochrany biodiverzity. Zdvihnutým prstom proti zhoršujúcim sa klimatickým podmienkam, žiaľ, aj s prispením ľudstva, sa skladbou tiahne prerušovaná sekvencia dlhých a krátkych signálov SOS. Aj obloha bola kedysi modrá, aj voda v potokoch, riekach a oceánoch bola kedysi modrá.


Názov prímateľa
Peter Machajdík

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
10 899,00 €