Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

28. Gorazdov literárny Prešov, celoštátna súťaž s medzinárodnou účasťou v tvorbe duchovnej poézie, prózy a drámy

Krátky opis
Celoštátna súťaž s medzinárodnou účasťou v tvorbe duchovnej poézie, prózy a drámy
Fotogaléria
Názov podujatia
28. Gorazdov literárny Prešov, celoštátna súťaž s medzinárodnou účasťou v tvorbe duchovnej poézie, prózy a drámy

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
01.12.2023 - 02.12.2023

Popis projektu

28. Gorazdov literárny Prešov je celoštátna jednokolová literárna súťaž s medzinárodnou účasťou v tvorbe duchovnej poézie, prózy a drámy určená deťom ZŠ, študentom SŠ a VŠ a dospelým začínajúcim literárnym autorom. V 28. ročníku je súťaž rozšírená o kategóriu umeleckej publicistiky. Vzhľadom na to, že Gréckokatolícke arcibiskupstvo je jedným z hlavných spoluvyhlasovateľov súťaže sa stala súčasťou podujatia 1. 12. 2023 návšteva Gréckokatolíckej katedrály sv. Jána Krstiteľa organizovaná pre prispievajúcich literárnych autorov. Jej cieľom je spoznanie histórie gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku.

Názov prímateľa
Divadlo Jonáša Záborského

Celkový rozpočet:
1 700,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €