Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

LITERÁRNA ZÁHRADA 2018

Krátky opis
Literárna záhrada 2018 je projektom, ktorý umožňuje v letných mesiacoch otvoriť pri Mestskej knižnici v Modre letnú čitáreň s ponukou kvalitných časopisov a kníh a ucelenou dramaturgiou.
Fotogaléria
Názov podujatia
LITERÁRNA ZÁHRADA 2018

Miesto konania / kraj
Modra / Pezinok

Termín konania
13.06.2018 - 14.09.2018

Popis projektu

Letná čitáreň – priestor pre všetkých

Tretiu letnú sezónu otvorí svoje brány letná čitáreň Mestskej knižnice v Modre. Tento jedinečný priestor plný zelene pri kultúrnom dome je pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť, prečítať denníky, časopisy alebo posedieť v tieni borovíc s dobrou knihou v ruke.  Tretia sezóna v letnej čitárni bude plná zaujímavých hostí, koncertov, autorských čítaní programov pre škôlky a letné tábory. Nájdete tu kopec dobrých časopisov, novín, kníh, priestor na oddych a čítanie a úžasný priestor na hranie pre Vaše deti.

Prevádzka letnej čitárne

Letná sezóna v čitárni začína 13. júna. Otvárame o 10.00 doobeda a večer o 19.00 h začneme cyklus literárnych a multižánrových podujatí tohtoročnej sezóny autorským čítaním veršov od domáceho básnika Jozefa Trtola. Letná čitáreň bude otvorená od 13. júna do 14. septembra v stredu, štvrtok a piatok od 10.00 do 19.00. K dispozícií budú pre návštevníkov – noviny, časopisy, knihy, detský kútik s knižkami, časopismi, vymaľovánkami, pieskoviskom a hojdacou sieťou. Tiež Vám radi pripravíme dobrú kávu alebo čaj.

Aký program sme pre Vás pripravili na leto?

13. 6. o 19.00 / Jozef Trtol, hudobný hosť Juraj „Dura“ Turtev

15. 6. od 9.00 – 12.00 / Školské záhady, inscenované čítanie s OSMIJANKOm pre ZŠ

12. 7. o 18.00 / Dobrý deň, pán Sova, divadelné predstavenie pre deti, Divadlo spoza voza

19. 7. o 19.00 / Diskusia Genius loci II. a koncert Lenky Dusilovej, Komunitná záhrada na Štúrovej 59

2. 8. o 19.00 / Ruzká klazika, autorské čítanie a beseda s Danielom Majlingom, moderuje Dado Nagy,  koncert Peter Bonzo Radványi, Ľuboš Beňa

23. 8. o 18.00 / Braňo Jobus, autorské čítanie a beseda, podujatie pre rodiny s deťmi

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presunie do kultúrneho domu. Aktuálne informácie nájdete vždy na http://www.kcmodra.sk">www.kcmodra.sk.

Názov prímateľa
Kultúrne centrum Modra

Celkový rozpočet:
4 500,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €