Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Lectures by Fotogram II

Krátky opis
Hlavnou témou tohtoročnej série prednášok Lectures by Fotogram II je práca s už existujúcim (fotografickým) archívom v kontexte vlastnej autorskej tvorby. Všetci pozvaní pracujú či v minulosti pracovali s archívmi alebo ich tematizovaním. Ako vnímajú túto skúsenosť a akým spôsobom ovplyvnila ich ďalšie smerovanie?
Fotogaléria
Názov podujatia
Deanna Pizzitelli: ARCHIVES & OTHER STORIES

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
23.11.2023

Popis projektu
Deanna Pizzitelli je kanadská vizuálna umelkyňa, ktorá pôsobí v Bratislave. Študovala na Toronto Metropolitan University (Kanada) a University of Arizona (USA). Vo svojej tvorbe využíva kombinácie techník a žánrov, cez ktoré skúma témy súvisiace s vnútorným prežívaním jednotlivca, ako sú imaginácia, túžba alebo strata. Pizzitelli pri práci s analógovým fotografickým procesom vedome podporuje vznik chyby vo výslednom obraze  výsledných obrazoch. Autorka predstaví viaceré série fotografií so zameraním na odchýlky, ktoré vznikajú pri opakovanej tvorbe (nielen) fotografickej reprodukcie. Pizzitelli je držiteľkou viacerých prestížnych ocenení a grantov, ako napríklad Scotiabank New Generation Photography Award (Kanada) a Louis Roederer Discovery Award 2020 (FR). V tomto roku sa predstavila na samostatnej výstave v Salut Au Monde! v portugalskom Porte.
Názov prímateľa
Fotogram

Celkový rozpočet:
3 200,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €