Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

365 dní v knižnici

Krátky opis
Sci-fi a fantasy literatúra – literárna prednáška Anny Ondrejkovej pre žiakov II. stupňa ZŠ; 21. novembra o 8.15 hod. v multimediálnom úseku Liptovskej knižnice GFB
Fotogaléria
Názov podujatia
Sci-fi a fantasy literatúra

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
21.11.2023

Popis projektu

Umelci podávajú svojimi dielami vlastný výklad reality. Literárne dielo nemusí zobrazovať iba reálne veci, ale aj nereálne, fantastické. Rozmach fantastickej literatúry nastal v 20. rokoch 20. storočia, kedy začali vznikať rozličné žánre fantasy a sci-fi literatúry. Sci-fi a fantasy sa často hádžu do jedného vreca. Aký je medzi nimi rozdiel? Ktorý žáner využíva magické a ktorý vedecké prvky? Kto sa pokladá za otca fantasy? Prečo je fantastická literatúra tak populárna medzi mládežou? Prednášať bude uznávaná slovenská poetka a bývalá knihovníčka Anna Ondrejková, ktorá viac ako 40 rokov pracovala v Liptovskej knižnici GFB a organizovala podujatia pre deti a mládež.

Názov prímateľa
Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
5 620,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €