Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Knižnica pre ľudí

Krátky opis
Cyklus Deti hurá do čítania je krajskou knižnicou realizovaný niekoľko rokov. Pozostáva zo stretnutí a ilustračných dielní žiakov ZŠ s tvorcami detských kníh. Tentoraz sa uskutoční ilustračný workshop s Nikolou Aronovou. Vďaka krásnej prírode a kopcom vznikli dve jej autorské knihy o horách a o pokoji v nich. Ilustrovala aj ďalšie detské knihy, venuje sa aj ilustráciám iných kníh, kníhväzbe. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Deti hurá do čítania - Nikola Aronová

Miesto konania / kraj
Zvolen / Zvolen

Termín konania
14.11.2023

Popis projektu

V krajskej knižnici sa 14. novembra 2023 o 9.30 h. uskutoční ilustračný workshop s Nikolou Aronovou.

Podujatie je súčasťou projektu Knižnica pre ľudí a jej cyklu Deti hurá do čítania, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Nikola Aronová študovala ilustráciu na Fakulte dizajnu a umenia v Plzni. V štúdiu pokračovala v Banskej Bystrici a popri štúdiu pracovala na vysokohorskej chate, kde sa prehĺbila jej láska k prírode a pretavila sa do jej tvorby. Vďaka krásnej prírode a kopcom vznikli dve jej autorské knihy o horách a o pokoji v nich. Ilustrovala aj ďalšie detské knihy, venuje sa aj ilustráciám iných kníh, kníhväzbe a rozbieha vlastnú značku KAMZA, kde sa snaží prepojiť textilný dizajn s ilustráciou.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


Názov prímateľa
Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Celkový rozpočet:
5 060,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €