Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme a tvorme v knižnici a pod holým nebom

Krátky opis
Autorské čítanie vo východoslovenskom nárečí s Jozefom Jenčom. Vianoce sa pomaly blížia, a preto knižka Vjanočnevichodňarskerozpravočki určite naladí na vianočnú atmosféru.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vichodňarske rozpravočky

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
16.11.2023

Popis projektu

Jozef Jenčo je režisér, scénarista a autor Kladzanskeho ľudového divadla (KĽUD). Je tiež autorom hravých a veselých ilustrovaných rozprávok pre deti napísaných vo východoslovenskom dialekte ako Vichodňarskerozpravočki, Vichodňarskerozpravočki 2 na 3 a napokon Vjanočnevichodňarskerozpravočki. Viacerí rodičia sa ho pýtali, či nemá nejakú knižku vo východniarčine, pretože nemali čo čítať deťom pred spaním. To ho inšpirovalo k napísaniu týchto rozprávok. V jeho príbehoch sa môžete dočítať o rôznych zaujímavých a čarovných hlavných postavách, ale aj o krásnych miestach, ktoré si viete sami ľahko predstaviť. A čo viac tieto príbehy nepochybne každého aj rozosmejú. 

 

Názov prímateľa
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach

Celkový rozpočet:
6 670,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €