Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Podajme tradíciu nasledovníkom

Krátky opis
Tri jednodňové školiteľské podujatia pre folkloristov zamerané na pravniansku dolinu - etnologické prednášky, moderované diskusie, tanečný workshop, tvorivé a remeselnícke dielne.
Fotogaléria
Názov podujatia
Spoznaj, zaži, nauč sa

Miesto konania / kraj
Prievidza / Prievidza

Termín konania
24.11.2023

Popis projektu

1 prednáška, 1 moderovaná diskusia, 1 spevácko-tanečný workshop, 1 remeselnícka dielňa
Spoznaj tradičnú kultúru a zaži časy dávno minulé - Prednáška a diskusia o tradičnej kultúre v obci Nitrianske Pravno, Kľačno, Tužina, Malinová, Chvojnica a Vyšehradné spojená s výstavou tradičného odevu. Lektori: PhDr. Iveta Géczyová, RNDr. Ondrej Pöss, CSc.
Nauč sa tance karpatských Nemcov - tanečný workshop. Lektor: Mgr. Martin Krigovský.
Nauč sa tvoriť krásu ihlou a niťou - remeselný workshop. Tradičná pravnianska výšivka a výroba zlatohlavu.. Lektori: Ing. Radka Tarabčíková, Mgr. Andrej Richter.

Názov prímateľa
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Celkový rozpočet:
9 930,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €