Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Marián Hatala, Petra Goldflamová-Štětinová: DVA VORVANE NA DNE VANE

Krátky opis
Kniha vyjde v edícii Dvaja v jednom - 2 v 1. Vydanie básnickej zbierky nonsensovej poézie básnika a prekladateľa Mariána Hatalu. Ako spoluautorku sme vybrali, po dohovore s autorom básní, Petru Goldflamovú Štětinovú. Pani Goldflamová ilustrovala už niekoľko podobných kníh a podľa nášho názoru, sa na tento projekt mimoriadne hodí.
Fotogaléria
Názov podujatia
DVA VORVANE NA DNE VANE

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.06.2018 - 01.03.2019

Popis projektu
Ďalšia kniha našej novej edície 2 v 1, ktorá vznikla na počesť Dušan Polakoviča. Autori tejto publikácie nám umožňujú skutočne zaujímavý autorský projekt dvojice - muž + žena - Slovák + Češka (Dvaja v jednom) Hatala sa nonsensovej poézii venuje už dlhšie, prekladá ju pravidelne z nemeckého jazyka a tak je celkom pochopiteľné, že dospel rozhodnutiu, napísať takúto básnickú zbierku i sám. Maliarku Petru Goldflamovú Štětinovú sme objavili cez jej manžela Arnošta Goldflama, ktorému pravidelne jeho knihy citlivo a vtipne ilustruje.
Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
6 110,00 €

Výška podpory:
2 800,00 €