Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Erik Ondrejička, Ivan Popovič: HAPPYgramy

Krátky opis
Kniha nadväzuje na úspešnú knihu "(e)Pigramy" z roku 2009, v ktorej dokázala dvojica Ondrejička + Popovič potešiť a rozosmiať množstvo čitateľov. Túto dvojicu sme oslovili, aby skúsila tento projekt zopakovať a prvé epigramy a kresby nasvedčujú, že to bola dobrá voľba... Knihu vydáme v novej edícii DVAJA v JEDNOM (2v1), kde majú text a ilustrácia rovnakú pozíciu a teda uvedieme Ondrejičku a Popoviča ako spoluautorov.
Fotogaléria
Názov podujatia
HAPPYgramy

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
28.05.2018 - 01.03.2019

Popis projektu

Knihu vydáme v novej edícii DVAJA v JEDNOM (2v1), kde majú text a ilustrácia rovnakú pozícu a uvedieme aj básnika aj ilustrátora ako spoluautorov. Edícia tak nadviaže na úspešnú knihu T. Janovica a D. Polakoviča a vznikne nová edícia na počesť zosnulého Dušana Polakoviča. Publikácia "HAPPYgramy" bude v rovnakom formáte a dizajne - bude mať tiež rovnakého typografa Mareka Kianičku.

Ondrejičkove epigramy dokážu nielen pobaviť a rozosmiať, ale nútia nás zamyslieť sa nad sebou, nad tým - čím a ako žijeme. Je v nich irónia, ale taká láskavá a chápavá, akoby hovorila: veď sme to my ľudia - skúsme byť lepší. Popovič zase vie uchopiť napísaný epigram tak, že nielen ho dokreslí, ale objaví v ňom ďalšie významy, ktoré autor textu ani sám netušil... Dokonalá dvojica - výborne si rozumejú.

Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
7 270,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €