Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity organizácie UM, n. o. v roku 2023

Krátky opis
POZÝVAME VÁS NA VERNISÁŽ VÝSTAVY TELÁ AJ DUŠE autorky: Dominika Hoštáková, Jana Kaňuchová, Barbora Košút vernisáž: 14.11. / utorok / o 19:00 hod trvanie výstavy: 15.11. - 15.12. 2023 kurátorka: Michaela Šuranská Rozkvet Gallery, Horná 36, Banská Bystrica, 1. poschodie
Fotogaléria
Názov podujatia
Telá aj duše

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
14.11.2023

Popis projektu
POZÝVAME VÁS NA VERNISÁŽ VÝSTAVY
TELÁ AJ DUŠE
autorky: Dominika Hoštáková, Jana Kaňuchová, Barbora Košút
vernisáž: 14.11. / utorok / o 19:00 hod
trvanie výstavy: 15.11. - 15.12. 2023
kurátorka: Michaela Šuranská
Rozkvet Gallery, Horná 36, Banská Bystrica, 1. poschodie
"Telá aj duše" je výstava troch autoriek najmladšej generácie. Diela prezentované na spoločnej výstave v Rozkvet Gallery spájajú pojmy ako "premenlivosť, ne - určitosť, ponor, hĺbka"... Trojica vystavených projektov sa zaoberá koncentrovaním vnemu a upriamením sa na to, čo je zdanlivo neviditeľné (Jana Kaňuchová), variovaním a tvarovaním tela s vyzdvihnutím tekutej premenlivosti a anomálií (Barbora Košút) či reflektovaním vnútro mladého človeka s odlišnou sexuálnou identitou v súčasnom domácom kontexte (Dominika Hoštáková).
Výstava prezentuje semestrálne a diplomové práce autoriek - študentiek (D. Hoštáková, B. Košút) a absolventky (J. Kaňuchová) Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Tešíme na Vašu návštevu.
Výstavnú činnosť galérie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ďakujeme.
Názov prímateľa
UM, n. o.

Celkový rozpočet:
38 000,00 €

Výška podpory:
30 000,00 €