Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

AFORISTI a FÓR istý

Krátky opis
Antológia slovenských aforistov a ilustrátorov. Knihu pripravujeme v spolupráci s Tomášom Janovicom a konzultujeme s ním výber autorov a ich príspevkov do knihy. Okrem aforizmov, epigramov a básní bude kniha obsahovať aj ilustrácie najlepších slovenských karikaturistov a ilustrátorov v tejto oblasti. Každý aforista resp. textový tvorca bude mať svojho partnera aj vo výtvarnej oblasti.
Fotogaléria
Názov podujatia
AFORISTI a FÓR istý

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.06.2018 - 15.04.2019

Popis projektu
Publikácia bude obsahovať príspevky autorov: Emil Babín, Ľubomír Feldek, Peter Gregor, Marián Hatala, Soňa Horňáková, Vlado Janček, Tomáš Janovic, Danka Kapitáňová, Erik Ondrejička, Kamil Peteraj, Peter Petiška, Rasťo Piško, Stano Radič, Stano Štepka, Ján Štrasser, Tomáš Ulej, Pavel Vilikovský. Osloviť na príspevky ešte plánujeme Daniela Heviera, Milana Markoviča a Milana Lasicu. Ako ilustrátorov chceme v knihe autorov: Juraj Cajchan, Miroslav Cipár, Danglár, Ferko Jablonovský, Pavel Jakubec, Kazo Kanala, Peter Kľúčik, Svetozár Mydlo, Dušan Nágel, Bobo Pernecký, Dušan Polakovič, Ivan Popovič, Katka Slaninková, Shooty, Peter Stankovič, Marián Vanek. Osloviť na príspevky ešte plánujeme Fera Liptáka a majiteľov autorských práv po už nežijúcich: Jozefovi Schekovi a Viktorovi Kubalovi. Ostatných uvedených autorov textov a ilustrácií máme už dohodnutých. Myslíme si, že takáto kniha na trhu chýba a mohla by zaujať.
Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
7 480,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €